EnglishSlovenskyČesky

Řecko - Kyklady 9.6.18

Před dávnými časy zničil výbuch sopky na ostrově Thira vyspělou Minojskou civilizaci na ostrově Kréta. V sezóně 2017 se vydáme na tento sopečný ostrov.

Termín: 9.06.2018-16.06.2018

Cena:
 370 EUR / osoba / týden

Trasa: LAVRION-SANTORINI- PAROS- MYKONOS-NAXOS- LAVRION (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na týden.
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu                     
Pojištění kauce

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

Platební podmínky 
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Storno podmínky:
Při odstoupení od smlouvy ze strany účastníka plavby jsou storno poplatky následující:

100 % v období 0 – 40 dnů před začátkem plavby
50% v období 40 – 300 dnů před začátkem plavby
0% v případě náhrady účastníka plavby třetí osobou.  

Bližší informace a rezervace míst na plavbě  KONTAKT


Na této plavbě spolu objevíme krásy Kyklád, které tvoří nespočet ostrovů reprezentujících typickou řeckou atmosféru plnou klikatících se úzkých uliček, bílých fasád, kaváren, čerpajících ze své tisíce let staré historie.

Jeden z nejzajímavějších kykládských ostrovů je ostrov Délos. Je zapsán i na seznam UNESCO. Podle řeckých bájí a pověstí se zde měli zrodit bohové Apollón a Artemis. V antice představoval Délos středisko náboženského a obchodního života, o čemž svědčí mnoho archeologických nálezů. Po vyplenění ostrova v 1. stol. n.l. byl ostrov téměř opuštěn, aby se v 7. stol. stal útočištěm pirátů.

Ostrov Mykonos je znám především díky svému nočnímu životu, proto je oblíben i mezi celebritami, které si zde staví své letní rezidence. Po setmění se města po celém ostrově mění v obří diskotéku. Jedním z architektonických skvostů, které je třeba zmínit, jsou tzv. Malé Benátky v městě Mykonos - domky s barevnou fasádou čnící přímo z mořské hladiny.

Ostrov Páros je znám díky archeologickým vykopávkám, i díky své krásné přírodě. Pyšní se množstvím překrásných pláží a malých zátok, na jejichž útesech si mohou turisté prožit chvíle samoty, na řeckých ostrovech velice vzácných.

Až se budeme blížit k ostrovu Santorini, bude to vypadat, jako bychom se blížili k obřímu kráteru. Ostrov je totiž zbytkem po výbuchu starověkého ostrova Théra. Historikové neváhají sílu tohoto výbuchu, zatím nejsilnějšího známého, přirovnat k desetinásobku výbuchu legendárního Krakatoa. Obvod zatopeného obřího kráteru tvoří malé ostrůvky, uprostřed nichž se začíná rýsovat nový ostrov z lávy - Nea Kamenni ("nové kamení")

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |