EnglishSlovenskyČesky

Thajsko 17.3.18

Pojeďte s námi prozkoumat lákavou oblast Thajska!
 
 Termín:
 17. 03. 2018 - 31. 03. 2018
 
 Cena: 920 EUR / osoba / 2 týdny při obsazenosti 9+skipper (loď Harmony 47/ 2007)
 Cena: 1 178 EUR / osoba / 2 týdny při obsazenosti 7+skipper (loď SO 409/2014)
 Cena: 1 190 EUR / osoba / 2 týdny při obsazenosti 9+skipper (loď SO 469/2014)
 Cena1 223 EUR / osoba / 2 týdny při obsazenosti 9+skipper (katamaran Leopard      384/2011)

 Trasa: Phuket / Koh Hong, Koh Kai Nai, Koh Phing Kan, souostroví Pakbia a Koh Dam  Kai/ trasa cca 400 NM.

 Cena zahrnuje:
 Pronájem lodě na 2 týdny
 Kapitán lodě
 Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc.                    
 Závěrečný úklid lodě  
 Pojištění kauce
 Doprava pro kapitána lodě
 Lůžkoviny

 Cena nezahrnuje:
 Pojištění osob 
 Spotřebované pohonné hmoty  
 Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
 Poplatky za národní parky 
 Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)


Platební podmínky 
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Storno podmínky:
Při odstoupení od smlouvy ze strany účastníka plavby jsou storno poplatky následující:

100 % v období 0 – 40 dnů před začátkem plavby
50% v období 40 – 300 dnů před začátkem plavby
0% v případě náhrady účastníka plavby třetí osobou.  

Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě  KONTAKT

Thajsko se z jachtařského pohledu dělí na dvě části - Thajský záliv a Andamanské moře. Thajský záliv tvoří moře východně od Malajského poloostrova. Na východě jsou ostrovy Ko Chang, Ko Samet, Ko Sichang a města jako je Chanthaburi nebo Pattaya. Na západě Thajského zálivu leží tři ostrovy – Ko Samui, Ko Pha Ngan a Ko Tao, stejně tak jako rekreační střediska Cha-am a Hua Hin a město Phetchaburi, kde můžete nalézt pozůstatky khmérské kultury. Vzdálenost mezi oblastmi je okolo 200 Nm a na jachtaře tu moc často nenarazíte.Andamanské moře je ve srovnání podstatně živější, co se jachtařů týče. Většina plaveb v této oblasti začíná z Phuketu, dále sem patří oblast Krabi s ostrovy Ko Phi Phi a oblast Phang Nga. Tato oblast se chlubí krásnými vápencovými útvary, které se tyčí vysoko z moře. 300 ostrovů a skal vytváří jedinečnou atmosféru. Na sever od Phuketu jsou Similanské a Surinské ostrovy, jižně Ko Lanta, Ko Kradan, Ko Rok, Ko Muk a spousta dalších. U hranic s Malajsií se nachází úžasný národní park Tarutao.Počasí a podnebí
Thajsko se nachází v monzunové oblasti mimo oblast výskytu tropických bouří. Při plánování dovolené je potřeba se podívat, kde prší a podle toho dovolenou přizpůsobit.
Zpravidla od konce listopadu do konce dubna převažuje severovýchodní monzun a zbylé měsíce naopak jihozápadní. Foukává zde okolo 15kn, jen zřídka kdy nad 20kn. Teplota je celoročně okolo 28°C. Při severovýchodním monzunu více prší v Thajském zálivu, naopak v Andamanském moři je sušší sezóna. Při jihozápadním monzunu prší v Andamanském moři a méně v Thajském zálivu.
Proto doporučujeme od prosince do dubna plout v Andamanském moři, nebude vám tolik pršet a plachtění si pořádně užijete. Avšak do Thajska můžete kdykoli, protože nabízí dostatek bezpečných zátok a míst k plavbě při jakémkoli počasí.Plavba
Na této plavbě spolu objevíme krásy ostrovů podél thajského pobřeží. Koh Hong, Koh Kai Nai, Koh Phing Kan, souostroví Pakbia a Koh Dam Kai jsou pouze některé, které po čas této plavby uvidíte. Objevíme nespočet opuštěných zátok, kterými se tyto ostrovy mohou pochlubit.Koh Hong
S nespočtem skalních výčnělků je právoplatně považován za jeden nejhezčích z ostrovů v oblasti Krabi. Krom ptactva je neobydlen. Pravděpodobně se zde setkáte i se světlými Gibbony a velkými ještěry. Uprostřed ostrova je velká laguna (na kterou odkazuje i thajské jméno ostrova “Hong”) nejlépe dostupná při odlivu na kajaku.

Koh Kai Nai
Proslavený svým korálem, připomínajícím natažené prsty, který je nejkrásnější v silném poledním světle. Sousedí s dalším ostrůvkem Khai Nok. Oba ostrovy mají křišťálově čistou vodu se stovkami tropických ryb. Zejména si to užijí děti, které mohou bezpečně krmit rybky díky malé hloubce v okolí ostrovů. S trochou štěstí, hlavně od listopadu do ledna, zde můžete vidět i skupiny delfínů.

Koh Phing Kan
Je nazýván ostrovem Jamese Bonda od roku 1974, kdy na něm byl točen Muž se zlatou zbraní. Je zde zakázáno plout přímo k obřímu vápenci, nazývanému Ko Tapu, ale stále můžete v jeho okolí plavat a pádlovat na kajaku či člunu. Bohatá vegetace, tyrkysová voda a jeskyně zátoky Phang Nga činí z ostrova Koh Phing Kan, patřícího do národního parku Ao Phang Nga, jednu z nejnavštěvovanějších destinací Thajska. 

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |