spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Itálie - Elba 30.8.2025

Cena: 700 €/osoba/týden

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Castiglioncello - Capraia - Corsica - Elba – Castiglioncello (délka trasy cca 250 NM.)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na týden
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu                     
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty (cca 25 €/os)  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (cca 30 €/os)
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

 

První zastávka bude ostrov Capraia - tento nejsevernější hornatý toskánský ostrov patří do národního parku. Jeho nejvyšší hora Monte Arpaga sahá do výšky 447 m.n.m. V minulosti býval tento ostrov vězením, jehož  ruiny budov navštívíme.

Potom se poplavíme na Korsiku do městečka Calvi.  Je to jeden z přístavů, který si přivlastňuje slávu rodiště Kryštofa Kolumba.  

Korsika je po Sicílii, Sardinii a Kypru čtvrtý největší ostrov Středomoří, ale přitom nejméně zalidněné území Středomoří. V minulosti měla na lidnatost ostrova největší vliv nejen migrace a pronásledování rodin z ekonomických či politických důvodů, ale také různé epidemie, přírodní katastrofy a mnohé války.
Korsika je také typická svým jedinečným jazykem, jehož původ není dodnes znám. Někteří lingvisté se domnívají, že je to původní jazyk, někteří se domnívají, že byl odvozen z latiny, jiní zase, že je to italský dialekt podobný toskánštině. I přes velký turistický ruch bývá často problém se domluvit na ostrově anglicky.

Další zastávkou bude přístav Bastia, který leží v severovýchodní části ostrova. Je nejen největším městem regionu, ale  také starobylým a stále ještě hojně využívaným přístavem a s romantickými zákoutími prakticky na každém kroku.
Dominantou přístavu je bastijská pevnost založená v roce 1372 jako základna Janovanů na Korsice. Rozkvětu dosáhla hlavně v polovině 15. století, kdy se z ní stalo sídlo dosazené vlády a hlavní město ostrova.
V roce 1811 Napoleon přemístil nejdůležitější úřady do nového hlavního města Ajaccia a Bastia začala upadat. Nového rozmachu se dočkala až po 2.světové válce.

Z Bastie se noční plavbou přesuneme na ostrov Elba, patřící k nejkrásnějším v Středozemním moři. Na rozdíl od Korsiky, která patří Francii, je Elba součástí Itálie. Patří pod Toskánský kraj a se svou rozlohou a délkou pobřeží je rovněž největším z ostrovů Národního parku Toskánského souostroví. Jedním z lákadel zdejšího souostroví je velká členitost pobřeží. Písečné pláže se střídají s plážemi oblázkovými a plážemi kamenitými. Ostrov je omýván azurovým Ligurským mořem a je rájem potápěčů.

Nevynecháme ani hlavní město Portoferraio. Městečko nabízí mnoho památek již z doby 16. století. Je možné zde obdivovat opevnění Medici, na náměstí Pizza Napoleone stojí Villa dei Mullini, oficiální residence Napoleona Bonaparta v  exilu.

No a potom už nás bude čekat plavba okolo pobřeží zpět do Castiglioncella s koupáním na písečných plážích.

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Itálie - Elba
 • Termín: 30.8.2025 - 6.9.2025
 • Cena: 700 €
 • Cena po slevě: 630 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat