spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Řecko - Jónské moře 7.9.2024

Před dávnými časy doplul Odysseus po mnoha dobrodružstvích do míst svého zrození a staronového domova na ostrově Ithaka. V této sezóně se vydáme po jeho stopách.

Cena: 670 €/osoba/týden 

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Levkas - Skorpios - Ithaka - Cephalonia – Zakynthos - Levkas (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na týden
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu                     
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty (cca 25 €/os)  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (cca 30 €/os)
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

 

Navštívíme místa, kde žití antického hrdiny Odyssea započalo a skončilo. První zastávkou bude ostrůvek Nea Skorpion, patřící rodině rejdaře Onasise. Hlavním cílem plavby bude ostrov Ithaka se zátokou  Pólis, odkud se kdysi Odysseus vydal do Trójské války. Pěšky se vydáme do vesnice Stavros.  Navštívíme jeskyni Nymph, kde se Odysseus ukrýval po svém návratu z předlouhé cesty. A pak se budeme plavit na další z jónských ostrovů Cephalonia (veřejnosti známou ze zfilmovaného románu Mandolína kapitána Corelliho), do města Argostóli kolem majáku  podoby antického chrámu. V jeho blízkosti navštívíme světoznámé vodní mlýny. Ty jsou při přílivu poháněny mořskou vodou, která se pak následně ztrácí pod zemí, aby se záhadně objevila až v 15 kilometrů vzdálené vnitrozemské jeskyni Melissáni. Část vápencového stropu se propadla a pronikající slunce vytváří nádhernou barvu vody.

 

 

Nevynecháme ani velkou turistickou atrakci severního výběžku řeckého ostrova Zakynthos -Modré jeskyně. Neustálým působením je vytvořilo moře. Nejkrásnější z nich se nachází přímo pod majákem na mysu Skinari. Jeskyně si získají každého návštěvníka především neuvěřitelně zabarvenou, průzračně modrou, barvou vody.

Jónské moře tvoří část Středozemního moře. Nachází se mezi Itálií, Albánií a Řeckem, jižně od Jaderského moře, se kterým je spojeno Otrantským průlivem. Na západě hraničí se Sicílií a Messinským průlivem je spojeno s Tyrhénským mořem. Korintským průplavem na východě je spojeno s Egejským mořem. Součástí moře je i Tarentský záliv, který se nachází v jeho severozápadní části u jihovýchodního pobřeží Itálie.

Jónské ostrovy jsou známé svými krásnými zátokami, plážemi i unikátní kuchyní. Pro jachtaře jsou zde mimořádně dobré podmínky. V porovnání s  Chorvatskem je zde teplejší podnebí a tím i delší letní sezóna. 
Jónské ostrovy mají odlišný historický vývoj než zbytek Řecka. V době, kdy bylo Řecko pod nadvládou Turků, patřily Jónské ostrovy pod Benátky. Staly se útočištěm emigrujících Řeků a nechaly se poznamenat italským vlivem.

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Řecko - Jónské moře
 • Termín: 7.9.2024 - 14.9.2024
 • Cena: 670 €
 • Cena po slevě: 603 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat