spinner Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Slovinsko - Benátky 30.9.2023

Cílem kurzu je naučit se používat spinnaker pro rekreační plavbu. Kurz je určen pro mírně pokročilého rekreačního jachtaře nebo pro jachtaře se zájmem o regatový jachting. 

Cena: 540 €/osoba/týden

Trasa: Izola-Benátky-Izola

Cena zahrnuje:
Instruktor jachtingu 
Závěrečný úklid lodě 
Lůžkoviny 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu 
Spinnaker

Cena nezahrnuje:
Pojištění osob 
Pobytová taxa 0,5 €/osoba/den 
Spotřebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu 
Strava (standardně se připravuje ze společných zásob, a to i pro kapitána lodě) 
Doprava (řeší se formou spolujízdy v autě, zajišťuje se i pro kapitána lodě) 

 

Izola

Město Izola je staré rybářské město ve Slovinsku, které bylo založeno v 7. století na malém ostrůvku při pobřeží Istrie. Jeho název je odvozen z italského slova "isola", které znamená ostrov. Město bylo od 9. století pod vlivem Benátské republiky. Během francouzské nadvlády byly zbořeny městské hradby a materiál byl použit k zasypání průlivu oddělujícího ostrov od pevniny. Město později patřilo také Rakousku, Itálii, Jugoslávii a od roku 1991 Slovinsku.Oblast osídlili Římané v 1. století a založili zde přístav Haliaetum, jehož zbytky jsou v moři stále vidět v Šimonově zátoce. Nedaleko stojí zbytky římské vily.

Benátky

Světoznámé historické město Benátky leží na severním pobřeží Jaderského moře. Svým romantickým vzhledem a kulturním centrem lákají návštěvníky z celého světa. Benátky se rozkládají na 121 ostrovech a ostrůvcích, které spojuje 435 mostů a protíná 170 kanálů. Počátky města spadají do období, kdy obyvatelé římského impéria prchali před vpády barbarských kmenů do bahnitých a pustých oblastí laguny. Postupně se z chatrčí vyvinulo město orientované na obchod s východním Středomořím a s Byzancií. Díky válečnému loďstvu se tak Benátky staly bohatou a sebevědomou republikou s velkým vlivem ve východním Středomoří, až do období turecké expanze. Definitivní konec Benátské republiky přinesla francouzská Napoleonova okupace. Benátky jsou plné kulturních a uměleckých památek. Od nejstarších staveb, jako je bazilika Svatého Marka, přes gotické kostely Santa Maria dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, renesanční stavbu Bibliotheca Marciana, až po barokní kostel Santa Maria della Salute. Na Náměstí svatého Marka i v dalších čtvrtích města jsou historické a umělecké poklady, které uvnitř uchovávají další mistrovská díla. Od roku 1987 jsou Benátky jako jedna z nejnavštěvovanějších italských destinací památkou zařazenou na seznamu UNESCO.

 

 

 

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Slovinsko - Benátky
 • Termín: 30.9.2023 - 7.10.2023
 • Cena: 600 €
 • Cena po slevě: 540 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat