spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Španělsko - Baleáry 6.9.2025

Cena:  540 €/osoba/týden

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Mallorca - Menorca - Ibiza - Mallorca (délka trasy cca 300 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na týden
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu                     
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty (cca 25 €/os)  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (cca 30 €/os)
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

Baleáry jsou jednou ze 17 autonomních oblastí Španělska. Spolu se španělštinou je zde oficiálním jazykem katalánština. Historicky se jedná o rušnou oblast, znali je již Féničané a Řekové, později bylo území Baleár podrobeno Kartágem, po jejichž zničení se stal ostrov útočištěm pirátů. Roku 123 př.n.l. byly pod správou Říma a stěhovali se sem římští osadníci, kteří založili dnešní hlavní město Baleár, Palma de Mallorca. Od té doby se na Baleárech pěstují olivy. V Pollense se dodnes zachoval například římský vodovod.
Ze spousty ostrovů Baleár jsou obydleny pouze čtyři: Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Ostrov Mallorca dostal svůj název od Římanů, protože je největším z Baleárských ostrovů. Je turisticky oblíbenou destinací. Skrývá vysoké hory na severu, sušší oblasti připomínající pouště, ale i úrodné nížiny, vše v dostupnosti moře a pláží. Na Mallorce se nachází hlavní Palma de Mallorca. Dominuje jí gotická katedrála, jež je v blízkosti přístavu. Mallorca se stala součástí Španělska až během 19. století.

Menorca je druhý největší ostrov Baleár s neméně divokou historií. Kromě nádherných pláží oplývá i nalezištěm kamene a kamenné výtvory Vás tu obklopují na každém kroku nejen z našeho období, ale z dob archaických. Proto se někdy Menorca zve „muzeem pod širým nebem“. Menorca zatím turistickému ruchu obstojně odolává také z důvodu, že se stala biosférickou rezervací.

 

 

Velikostí dalším ostrovem je Ibiza, která je spolu s Formenterou označována pojmem „borovicové ostrovy“. Osídlení lidmi lze doložit skalními malbami a megality z počátku 2. tisíciletí př.n.l. a sám název ostrov nese patrně po egyptském bohu Besovi. Na ostrově se proháněla vojska Vandalů i arabských Almorávidů, až od roku 1474 byl osud Ibizy svázán se Španělskem. V 15. a 16. stol. ostrovy v souvislosti se zaoceánskou plavbou již nebudily zájem a stávaly se terčem pirátů. Nakonec se k pirátství obraceli i obyvatelé Ibizy.

Formentera byla osídlena, jak dokazují megalitické hrobky, již od 2. tisíciletí př.n.l. V době, kdy Baleáry ovládalo Kartágo, nebyl ostrov osídlen – je to zvláštnost, když nedaleký ostrov Ibiza byl centrem západní části Středozemního moře. Hojnou lidskou činnost zde archeologové nacházejí až od nadvlády Říma, 123 př.n.l. Od nich nese i svůj název – Frumanteria = úrodná. Svoji úrodnost pozbyla vlivem vysychání vody a díky útokům pirátů se v 16. stol. zcela vylidnila. 

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Španělsko - Baleáry
 • Termín: 6.9.2025 - 13.9.2025
 • Cena: 540 €
 • Cena po slevě: 486 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat