spinner Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Thajsko 11.3.2023

Cena: 1.260 €/osoba/2 týdny

Trasa: Phuket / Koh Hong, Koh Kai Nai, Koh Phing Kan, souostroví Pakbia a Koh Dam  Kai (trasa  cca 400 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc                   
Pojištění kauce 
Lůžkoviny

Cena nezahrnuje:
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvení a stání
Strava (posádka zajišťuje stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

Thajsko se z jachtařského pohledu dělí na dvě části - Thajský záliv a Andamanské moře. Thajský záliv tvoří moře východně od Malajského poloostrova. Na východě jsou ostrovy Ko Chang, Ko Samet, Ko Sichang a města jako je Chanthaburi nebo Pattaya. Na západě Thajského zálivu leží tři ostrovy – Ko Samui, Ko Pha Ngan a Ko Tao, stejně tak jako rekreační střediska Cha-am a Hua Hin a město Phetchaburi, kde můžete nalézt pozůstatky khmérské kultury. Vzdálenost mezi oblastmi je okolo 200 Nm a na jachtaře tu moc často nenarazíte. Andamanské moře je ve srovnání podstatně živější, co se jachtařů týče. Většina plaveb v této oblasti začíná z Phuketu, dále sem patří oblast Krabi s ostrovy Ko Phi Phi a oblast Phang Nga. Tato oblast se chlubí krásnými vápencovými útvary, které se tyčí vysoko z moře. 300 ostrovů a skal vytváří jedinečnou atmosféru. Na sever od Phuketu jsou Similanské a Surinské ostrovy, jižně Ko Lanta, Ko Kradan, Ko Rok, Ko Muk a spousta dalších. U hranic s Malajsií se nachází úžasný národní park Tarutao.

Počasí a podnebí
Thajsko se nachází v monzunové oblasti mimo oblast výskytu tropických bouří. Při plánování dovolené je potřeba se podívat, kde prší a podle toho dovolenou přizpůsobit. Zpravidla od konce listopadu do konce dubna převažuje severovýchodní monzun a zbylé měsíce naopak jihozápadní. Foukává zde okolo 15kn, jen zřídka kdy nad 20kn. Teplota je celoročně okolo 28°C. Při severovýchodním monzunu více prší v Thajském zálivu, naopak v Andamanském moři je sušší sezóna. Při jihozápadním monzunu prší v Andamanském moři a méně v Thajském zálivu. Proto doporučujeme od prosince do dubna plout v Andamanském moři, nebude vám tolik pršet a plachtění si pořádně užijete. Avšak do Thajska můžete kdykoli, protože nabízí dostatek bezpečných zátok a míst k plavbě při jakémkoli počasí.

Plavba
Na této plavbě spolu objevíme krásy ostrovů podél thajského pobřeží. Koh Hong, Koh Kai Nai, Koh Phing Kan, souostroví Pakbia a Koh Dam Kai jsou pouze některé, které po čas této plavby uvidíte. Objevíme nespočet opuštěných zátok, kterými se tyto ostrovy mohou pochlubit.

Koh Hong
S nespočtem skalních výčnělků je právoplatně považován za jeden nejhezčích z ostrovů v oblasti Krabi. Krom ptactva je neobydlen. Pravděpodobně se zde setkáte i se světlými Gibbony a velkými ještěry. Uprostřed ostrova je velká laguna (na kterou odkazuje i thajské jméno ostrova “Hong”) nejlépe dostupná při odlivu na kajaku.

Koh Kai Nai
Proslavený svým korálem, připomínajícím natažené prsty, který je nejkrásnější v silném poledním světle. Sousedí s dalším ostrůvkem Khai Nok. Oba ostrovy mají křišťálově čistou vodu se stovkami tropických ryb. Zejména si to užijí děti, které mohou bezpečně krmit rybky díky malé hloubce v okolí ostrovů. S trochou štěstí, hlavně od listopadu do ledna, zde můžete vidět i skupiny delfínů.

Koh Phing Kan
Je nazýván ostrovem Jamese Bonda od roku 1974, kdy na něm byl točen Muž se zlatou zbraní. Je zde zakázáno plout přímo k obřímu vápenci, nazývanému Ko Tapu, ale stále můžete v jeho okolí plavat a pádlovat na kajaku či člunu. Bohatá vegetace, tyrkysová voda a jeskyně zátoky Phang Nga činí z ostrova Koh Phing Kan, patřícího do národního parku Ao Phang Nga, jednu z nejnavštěvovanějších destinací Thajska. 

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Thajsko
 • Termín: 11.3.2023 - 25.3.2023
 • Cena: 1400 €
 • Cena po slevě: 1260 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat