spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Karibik - Britské Panenské ostrovy 9.11.2024

Cena: 1350 €/osoba/2 týdny

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Saint.Martin-British Virgin islands- Saint.Martin (délka trasy cca 400 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na 2 týdny
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc              
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

 

Na této plavbě spolu objevíme krásy Malých Antil ve východní části Karibiku, které tvoří velké množství ostrovů reprezentujících typickou karibskou atmosféru. Objevíme nespočet opuštěných zátok, kterými se tyto ostrovy mohou pochlubit. 

Svatý Martin je ostrov ležící ve východní části Karibského moře asi 250 km východně od Portorika, patří do severní části Závětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. Svatý Martin byl v roce 1493 objeven Kryštofem Kolumbem a byl jím pojmenován. Původní jméno ostrova bylo „Soulinga-město soli“. Právě pro bohatství soli se o ostrov zajímaly téměř všechny evropské koloniální mocnosti. Situace se nakonec ustálila v takovém stavu, kdy je ostrov dodnes rozdělen na severní část, podřízenou Francii, a jižní, podřízenou Nizozemsku. Tyto dvě oblasti jsou známé pod názvy: „Saint-Martin“ pro francouzskou část a „Sint Maarten“ pro nizozemskou část. Hlavním městem nizozemské jižní části je Philipsburg. Světoznámou proslulost přinesla ostrovu pláž Maho Beach, z níž je možné sledovat a fotografovat z bezprostřední vzdálenosti přistávající a odlétávající letadla na mezinárodní letiště The Princess Juliana International Airport. Hlavním městem francouzké severní části je Marigot.

 

 

 

Britské Panenské ostrovy zahrnují přes 50 malých ostrovů v sousedství Amerických Panenských ostrovů. Na severu ostrovů leží Atlantský oceán a na jihu Karibské moře. Největšími ostrovy jsou Tortola, Virgin Gorda, Anegada, a Jost Van Dyke. Hlavní a zároveň největší město Road Town je na ostrově Tortola. Ostrovy byly osídleny kolem roku 100 př. n. l. jihoamerickým indiánským kmenem Arawaků. V 15. století byli vytlačeni agresivnějším kmenem Caribů z Malých Antil, po kterém je Karibské moře pojmenováno. 

 

 

Španělsko na počátku 16. století začalo na ostrově Virgin Gorda těžit měď. V následných letech o vliv v oblasti bojovala Británie, Holandsko, Francie, Španělsko a Dánsko. Během této doby byla populace domorodých indiánů zdecimována. V roce 1672 zabrali ostrov Tortola Britové, následně v roce 1860 i ostrovy Anegada a Virgin Gorda. Ostrovy byly pro svou polohu považovány za strategické. S pěstováním cukrové třtiny, kterou Britové na ostrovy dovezli, byly i ekonomicky soběstačné. Kvůli plantážím byli dováženi z Afriky otroci.

 

 

V roce 1917 odkoupily za 17 milionů dolarů Spojené státy od Dánska ostrovy Sv. Jan, Sv. Tomáš a St. Croix a přejmenovaly je na Americké Panenské ostrovy. Následně Britové přejmenovali ostrovy na Britské Panenské ostrovy. Britské Panenské ostrovy byly spravovány jako součást kolonie. V roce 1967 získaly širší autonomii. Od 60. let 20. století se ekonomika odpoutávala od tradiční zemědělské výroby směrem k ekonomice založené na turistice a finančních službách. Dnes je jednou z nejbohatších oblastí Karibiku. 

 

 

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Karibik - Britské Panenské ostrovy
 • Termín: 9.11.2024 - 23.11.2024
 • Cena: 1350 €
 • Cena po slevě: 1215 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat