spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Dovolená na lodi

DOVOLENÁ NA JACHTĚ

Tyto řádky jsou určeny nováčkům, kteří ještě neucítili vůni moře z paluby jachty. Vy ostatní tuto stránku přeskočte, protože jste už chyceni a jinou dovolenou než na jachtě už nechcete.
Většina z nás si pod pojmem jachta představí luxus, který je pro obyčejného smrtelníka nedostupný a je vyhrazen jen několika málo vyvoleným. Ale realita je zcela jiná. Ceny pronájmů plachetnic se například v Chorvatsku pohybují přibližně ve stejné výši jako pronájem apartmánu na pobřeží. A přitom za stejnou cenu můžete pořídit dovolenou plnou pohody, romantiky a dobrodružství, aniž byste ji byli nuceni prožít na jednom místě. Pronajmout loď si může v podstatě každý. Pro ty, kteří kapitánský průkaz nevlastní nebo si ještě napoprvé netroufají sami na moře, jsou připraveni naši zkušení kapitáni. Trasa plavby se samozřejmě plánuje podle přání posádky, kapitán pouze posoudí, zda je uskutečnitelná s ohledem na čas a počasí.
 

 

Dovolená na jachtě s sebou přináší množství zážitků, které jsou jinde nedostupné. Je jen několik málo pocitů, které se vyrovnají rannímu koupání v průzračné vodě tiché a opuštěné zátoky. Vůně ranní kávy se mísí s vůní moře a piniových hájů na pobřeží. Čas není důležitý, není kam spěchat, stačí jen vychutnávat klid a pohodu, která Vás obklopuje. Vítr v plachtách, příď rozrážející vlny, křik racků, utajené zátoky a divoká příroda. To vše splňuje představu mnoha lidí o aktivně prožité a dobrodružné dovolené.

 

 

Moderní námořní plachetnice zároveň poskytuje dostatek luxusu a pohodlí i pro ty nejnáročnější. V závislosti na velikosti lodi je posádce k dispozici několik oddělených dvojlůžkových kajut a jedna, dvě nebo tři toalety se sprchou. Každá kajuta přitom nabízí pohodlné lůžko, úložné prostory, lampičky na čtení. Vkusné obložení interiéru a čalounění pohovek v salonu jen zvyšuje pocit útulného prostoru, který se na nějakou dobu stává Vaším domovem. K dispozici je kuchyňská linka s dřezem na mytí nádobí a veškerými kuchyňskými potřebami. Samozřejmostí je také nerezový, dvou plotýnkový vařič s troubou a lednička. Dominantou salonu je stůl, u kterého se může v klidu najíst celá posádka. U některých typů lodí je možné jej sklopit a vytvořit tak prostor pro další dvojlůžko. Pokud je ovšem krásné počasí, není nad to poobědvat na palubě. Romantické povahy pak bude jistě lákat představa večerního posezení s přáteli u sklenky vína na palubě lodi, zakotvené v liduprázdné zátoce, nad kterou se rozprostírá obloha plná hvězd.

Jak si pronajmout jachtu?