spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Kapitánské průkazy a kurzy

Nechcete využít služeb placeného kapitána? Chcete se naučit řídit loď? Rádi byste si vypůjčili loď a vypluli na moře, kanál, řeku či jezero, ale nemáte příslušné oprávnění - lodní průkaz? 
Jsme školicí středisko Ministerstva dopravy a rádi Vám poradíme, který průkaz bude pro Vás  vhodný, a poskytneme Vám kvalitní přípravu.

 

 

Pokud chcete plout po moři, doporučujeme začít praktickým kapitánským kurzem. Praktický kapitánský kurz je týdenní výuková plavba vhodná i pro začátečníky. Na závěr kurzu, po úspěšném složení zkoušek, obdržíte buď průkaz opravňující k vedení lodi Chorvatský kapitánský průkaz (BOAT SKIPPER CATEGORY B) a budete si již sami moci pronajmout loď, nebo pro zájemce o Český kapitánský průkaz (PRŮKAZ ZPŮSOBILOSTI K VEDENÍ NÁMOŘNÍ JACHTY oblast C) a Slovenský kapitánský průkaz (PREUKAZ ODBORNEJ SPÔSOBILOSTI VELITEĽA REKREAČNÉHO PLAVIDLA POBREŽNEJ PLAVBY - oblasť C) je provedena praktická zkouška před jachetním instruktorem a jsou vystaveny protokoly.

Více informací v sekci PRAKTICKÉ KAPITÁNSKÉ KURZY. 
K vystavení české a slovenské licence musíte ještě absolvovat teoretický kurz a zkoušku v ČR nebo na Slovensku.

Pokud chcete plout po řece, kanálu nebo jezeře, doporučejeme Průkaz vůdce malého plavidla. V některých lokalitách a pro určitou velikost lodě se průkaz nevyžaduje (většinou pro motorovou loď do výkonu 4kW nebo pro plachetnici s plochou plachet do 12m2).