spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Seychely 18. 01. 2025

Cena: 1000 €/osoba/týden

 

Cena: 1900 €/osoba/2 týdny

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: MAHÉ-PRASLIN-CURIEUSE-LA DIGUE-COCOS ISLAND-MAHÉ (délka trasy cca 200 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě
Kapitán lodě
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc                  
Pojištění kauce

Cena nezahrnuje:
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Poplatky za národní parky a povolení k plavbě
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava pro kapitána lodě
Lůžkoviny

 

 

 

Křišťálové moře plné života, písčité pláže s kokosovými palmami. Skvělé teploty, vřelí domorodci, příznivý vítr a želvy obrovské. To vše Vás přivítá na Seychelách v jakémkoli ročním období. Od května do září fouká spíše suchý jihovýchodní pasát (9-19 kn).
Od listopadu do března malinko slabší a vlhčí severozápadní pasát (7-12 kn). S tímto je dobré počítat při plánování trasy.
Toto bájné souostroví se nachází v indickém oceánu na východ od Afriky a asi 1050 km severně od Madagaskaru. Dělí se na dvě části, a to na vnitřní ostrovy, kam se ubírá většina turistů a málo obydlené vnější ostrovy.
Obydlenou a současně nejnavštěvovanější částí, která je jak pro turisty, tak pro jachtaře nejatraktivnější, jsou ostrovy Mahé, Praslin, La Digue a jejich okolí. Doporučujeme si na Seychely vyhradit alespoň dva týdny, vzhledem k délce letu a ceně letenek.

 

 

Mahé
Největší ostrov souostroví, na kterém se nachází i hlavní město Victoria. Koloniální domy v centru, zmenšená replika věže s hodinami z londýnského mostu Vauxhall, tržnice, odkud si můžete odvézt jak čerstvé ryby, tak i tradiční suvenýry. Najdete zde například zátoku - mořskou rezervaci Port Launay, která tvoří skvělé kotviště chráněné ze všech stran. Horizontu laguny dominuje pohoří v čele s Morne Seychellois. Pláž je na zdejší poměry poměrně živá, kvůli blízkému hotelu, a to i v noci. Živá pláž na Seychelách však znamená pouze hrstku lidí. Pokud se rozhodnete zdolat Morne Seychellois nebo menší Morne Blanc, tak se rozhodně nezapomeňte zastavit ve zdejší botanické zahradě. Mezinárodní letiště je vzdálené pouhých 10 km od maríny Eden.

Praslin
Asi 22 NM, severovýchodně od Mahé, je ostrůvek Praslin. Na Praslinu, konkrétně v zátoce Baie Sainte Anne, se nachází hlavní báze společnosti Dream Yacht Charter. Doporučujeme využít místní autobusovou dopravou, která je levná. Tedy skoro zadarmo můžete projet celý ostrov a navštívit kromě překrásných pláží (na ostrově je jedna z nejkrásnějších pláží světa Anse Lazio) i světoznámý národní park Vallée de Mai (volný český překlad Květnové údolí). Je to jediné místo světa, kde divoce rostou kokosové palmy coco de mer.
Když jsou ideální podmínky, tak se dá kotvit v zátoce Grand Anse, ale doporučujeme Baie Chevalier či Baie Ste. Anne.

 

 

Curieuse
Tento ostrov se nachází 0,5 NM nad Praslinem. Najdete zde přírodní rezervaci s želvami obrovskými ale i úžasný prales, písčité pláže, zkrátka jen těžko byste hledali osobitější ostrůvek. Želvy obrovské, jakýsi symbol Seychel, jsou ve volné přírodě jen na Galapágách a právě zde, proto byste rozhodně měli Curieuse navštívit.

La Digue
Nejhezčím ostrovem Seychel je určitě La Digue. Ostrov je asi 2 NM na východ od Praslinu. Krásná je závětrná zátoka Anse Cocos s písečnou pláží, kterou objímají, pro Seychely typické, žulové balvany. Je však potřeba pamatovat na to, že pod vodou je spousta korálových útesů. Hlavně si dejte pozor u jižního cípu.
Naleznete zde i příjemný malý přístav La Passe s místem asi pro 6 katamaránů. Domorodci jsou zde vřelí a za rozumnou cenu Vám doplní vodu nebo pronajmou kola. Malebnou atmosféru celého ostrova doplňují kola, která zde skoro zcela nahradila auta.
Takže vezměte kolo a jeďte třeba na pláž Anse Sourse d'Argent, rozhodně nebudete litovat! V neposlední řadě zde doporučujeme koupit kokosový olej, který je zde levnější, než na ostatních ostrovech

Cocos Island
Severně od La Digue jsou malé ostrůvky, které tvoří národní park. Dva hlavní z nich jsou Cocos Island. Právě zde najdete nejpestřejší a nejkrásnější podmořský život Seychel. Setkáte se zde s různými živočichy, od karet až po žraloky. Vody jsou zde však divočejší, takže na přenocování to tu není.Severněji od Coco Islandu je soukromý ostrov Grande Soeur. Můžete zde zakotvit a užívat si křišťálovou vodu, ale prozkoumávat ostrov je zakázané.

 

 

Felicite island
Ostrov Félicité je hustě zalesněný žulový ostrov 2 NM východně od La Digue na Seychelách. Je to pátý největší ostrov v souostroví Seychel. Až do 70. let to byla kokosová plantáž, která měla asi 50 obyvatel.

Silhouette
Třetí největší ostrov Silhouette, je zcela jiný, než všechny ostatní ostrovy Seychel. Dříve ho obývali piráti. Až uvidíte, jak těžký je na ostrov přístup, tak pochopíte, proč si zvolili právě jej. Dnes je to národní park. Je nutné si u charterové společnosti vybavit povolení a nahlásit, kdy ostrov chcete navštívit. Kromě hotelového resortu je ostrov málo obydlen. Můžete jít prozkoumat vnitrozemí a pochutnat si na největším ovoci světa „jackfruit“ nebo se jen válet na pláži

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Seychely
 • Termín: 18.1.2025 - 25.1.2025
 • Cena: 1000 €
 • Cena po slevě: 900 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat

 • Název: Seychely
 • Termín: 18.1.2025 - 1.2.2025
 • Cena: 1900 €
 • Cena po slevě: 1710 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat