spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Itálie

 

 

 

text

 

Vynikající přírodní podmínky pro jachtaření

 • Ideální pro rodinné plavby (platí pro Toskánské ostrovy, Benátská laguna, Pontské ostrovy a pobřeží Cilenta.),
 • V průběhu léta je moře klidné a teplé
 • Dobré povětrnostní podmínky, díky nimž je zde i delší sezóna
 • Na jaře a na podzim jsou ideální podmínky pro sportovní jachtaře, kdy převládá větrné počasí (Sardinie a Liparské ostrovy)

 

Charterové společnosti a nabídka lodí

 • Dlouhodobá spolupráce se všemi ověřenými charterovými společnostmi
 • Aktuální online vyhledávač lodí napojený na centrální bookingy
 • Nabídka pronájmů za nejlepších podmínek díky 25 letým zkušenostem
 • K pronájmu lodě, kterou si budete skipperovat sami, potřebujete český/slovenský průkaz + VHF

 

Chartery s českým/slovenským skipperem

 • Zdokonalovací plavby
 • Individuální kurzy či poznávací plavby

 

Mariny

 • Vybaveny muringy s přípojkami vody a elektrického proudu
 • Městská mola – obvykle se platí nižší cena než v maríně, vybavené s přípojkami vody a elektrického proudu
 • Kotvení je většinou bezpečné a kotva velmi dobře drží
   

 

 

Když se rozhodnete pro Itálii, litovat nebudete. Je to krásná destinace, kde si na své přijdou opravdu všichni. Jak nároční sportovní jachtaři, tak i výletníci s rodinkou. Je zde spousta historických památek, krásných zátok s nádhernou přírodou, kterou nejlépe zažijete právě z paluby lodě. Uvidíte středověké vesničky, ohromující pásy pobřeží, opuštěné ostrovy, sardinské nuragy a krásné písečné pláže. Místní kuchyně stojí také za to. Ta totiž začíná u těch nejkvalitnějších místních surovin a vína. Jachting je zde rozmanitější a nabízí více jachtařských zážitků.

Doporučujeme dovolenou v Itálii mimo posledního týdne v červenci a srpna, protože probíhají v Itálii celonárodní dovolené.

 

Doporučené jachtařské oblasti v Itálii

 

Sardinie

Je to perfektní jachtařská destinace s rybařením či potápěním. Neobydlené ostrovy národního parku La Maddalena se spoustou krásných písečných pláží a dobře chráněných zátok, Smaragdové pobřeží - Costa Smeralda, Bonifácká úžina, osamělé zátoky na jižním pobřeží Sardinie, oblast Costa Rei na jihovýchodě ostrova nebo pobřeží západně od Cagliari či ostrovy Sant' Antioco a San Pietro.

Toskánské ostrovy a přilehlá pevnina

Hornaté ostrovy, které vystupují ostře z moře, sady a vinohrady. Elba - mnoho bezpečných kotvišť s písečnými plážemi, středověká města, milionářské osady. Ostrovy Capraia - dobré místo pro potápění a bývalá vězeňská kolonie. Národní park Parco Nazionale Arcipelago Toscano se smutně proslulými ostrovy Piatnosa, Giglio.

Sicílie a Liparské ostrovy

Sopka Etna, Messinská úžina, citrusové háje, vinice a olivovníky. Ostrovy Lipari se stále činnou sopkou Stromboli, koupele v horkých pramenech na ostrově Vulcano jezírcích a sopečném bahně.

Pontské ostrovy

Capri, útesy, jeskyně a opuštěné zátoky přístupné jen lodí, stále zelená Ischie se stovkou termálních pramenů a poutním kostelem námořníků Santa Maria del Soccorso. Dalším velice pěkným ostrovem je Ponza a Ischia, Neapol s Vesuvem a pohřbenými Pompejemi.

Ostrov Capri

Benátská laguna

Určitě za návštěvu stojí i tato rozlehlá laguna. Sklárny na ostrově Murano, Burano proslulý výrobou krajek, domky vymalovány všemi barvami duhy.

 

Občas se v letním období vyskytují bouřky, které doprovází silný vítr a vzdouvající se moře. Objevují se hlavně u pobřeží a většinou trvají jen pár hodin.

Větry

Maestral, zde fouká především v oblasti Korsiky a severní Sardinie a to v N - NW směru. Méně známé bude pro mnohé Libeccio. Tento SW - W vítr vane především v Ligurském moři a na Korsice. Přináší s sebou déšť, obvykle trvá maximálně 4 dny. Běžně má sílu 5 - 8 BFT.

Tramontana je NE vítr a trvá většinou 2 dny. Fouká většinou v zimě nebo na podzim na západním pobřeží Itálie a často dosáhne síly vichřice.

Scirocco je teplý, jižní vítr ze Sahary a fouká 2 - 4 dny především na jihu Sardinie a Sicílie. Také může dosáhnout až síly vichřice.  

Bora může trvat v zimě až tři týdny, fouká ze severovýchodu a ovlivňuje především sever Jaderského moře.