spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

11.05.2024 - 18.05.2024
Murter, Marina Hramina, Chorvatsko
Bavaria Cruiser 41 / 2016 / 2017

Mistrovství Slovenska Memoriál Vladimíra Psalmana 2024
Ve dnech 12. 05. 2024 - 16. 05. 2024 se v Murterském moři konalo Mezinárodní Mistrovství Slovenska MVP za účasti 21 lodí kategorie Bavaria 41, organizované společností AAA Yacht s.r.o. a jacht klubem TJ. Sĺňava Piešťany.

Celý závod byl plánován na 12 rozjížděk, tak byl denní kombinací up/down okruhu a offshore etapy.
Obhájci předešlých titulů, posádky Miroslava Barana a Ľubomíra Macejky, tak stály před náročným úkolem ustát si své místo, vzhledem k mladým a dravým posádkám některých lodí.
V neděli 12. 05. 2024 se za jižního větru 15-18 kn v prostoru před Vrgadou odjely jedna tréninková rozjížďka a tři rozjížďky formou karuselu na bójky UP/down. Projevila se profesionalita a vyježděnost posádky Miroslava Barana, který vyhrál dvě ze tří rozjížděk, a posádka Martina Potuckého vyhrála jednu, následována lodí Stanislava Vargy.

V pondělí se za slábnoucího Maestralu v prostoru před Vrgadou odjely tři rozjížďky formou karuselu na bójky UP/down. První rozjížďka byla kvůli náhlé změně větru zrušená. Další dvě vyhrála posádka Miroslava Barana.

V úterý se v jižním větru 11-15 kn v prostoru před Murterem odstartovala u ostrova Maslinjak první ze dvou offshore rozjížděk o délce 20 Nm. Otočný Ostrov Hrid Dinariči a cíl u Rt.Strunac. Druhá navigační rozjezda končila Před Sali s otočným bodem okolo ostrova Lavdara. V první rozjížďce vyhrála posádka Martina Potuckého a druhou rozjížďku posádka Miroslava Tuleji.

Ve středu, za sílícího Juga, byl odstartován první up/down okruh před Sali a jedna offshore etapa, která končila před Murterem. První rozjížďku vyhrála posádka Ľubomíra Macejky, off shore rozjezdu posádka Jiřího Chlumského.

Bohužel čtvrteční Jugo v nárazech do 35 uzlů bylo příliš silné, a tak se neodjela žádná rozjížďka.

Vítězem Mezinárodního mistrovství Slovenska MVP 2024 se tak právem stala posádka lodi Miroslava Barana, na druhém místě se umístila posádka lodi Martina Potuckého a jako třetí se umístila posádka lodi Ľubomíra Macejky.

Vyhlášení výsledků proběhlo v restauraci Mariny Hraminy. Všichni účastníci závodu vesměs potvrdili zájem o organizování dalšího ročníku.

Obrovské díky patří rozhodčímu závodu Damiru Desabotovi a Igorovi Lehotovi, také Matušovi Orlovskému, který potvrdil schopnosti najít sponzory a sladit celý realizační tým. Dále společnosti AAA Yacht, která dokázala najít 21 zodpovědných a sportu věrných posádek. V neposlední řadě také jachtklubu TJ. Sĺňava Piešťany a společnosti MH Charter za jejich pomocí při získání povolení k organizaci závodu od místních autorit.

Děkujeme sponzorům Sanagro, Liptovský dvor , Klimasoft, Gleistein, Tosh Distillery, Duit, Podlahy, pivovar Erb a Yachtpool.

Petr Čech AAAYacht

FOTO +VIDEO Facebook

Pro individuální zájemce, kteří se chtějí zdokonalit a zažít atmosféru sportovního jachtingu, nabízíme místo v posádce