spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Řecko

 

 

 

Vynikající přírodní podmínky pro jachtaření

 • Krátké vzdálenosti mezi ostrovy (platí pro Jónské moře, Sarónský záliv a Sporady), ideální pro rodinné plavby
 • V průběhu léta je moře klidné a teplé
 • Dobré povětrnostní podmínky, díky nimž je zde i delší sezóna
 • Na jaře a na podzim jsou ideální podmínky pro sportovní jachtaře, kdy převládá větrné počasí (Kyklady a Dodekanésy)

 

Charterové společnosti a nabídka lodí

 • Dlouhodobá spolupráce se všemi ověřenými charterovými společnostmi
 • Aktuální online vyhledávač lodí napojený na centrální bookingy
 • Nabídka pronájmů za nejlepších podmínek díky 25 letým zkušenostem
 • K pronájmu lodě, kterou si budete skipperovat sami, potřebujete český/slovenský průkaz + VHF

 

Chartery s českým/slovenským skipperem

 • Zdokonalovací plavby
 • Individuální kurzy či poznávací plavby

 

Mariny

 • Vybaveny muringy pro stání jachet s přípojkami vody a elektrického proudu, v Řecku jich je ale bohužel nedostatek
 • Městská mola - málokde zaplatíte za stání, obvykle se platí pouze za elektřinu a vodu
 • Kotvení je většinou bezpečné a kotva velmi dobře drží, lodě v Řecku jsou pro kotvení lépe přizpůsobeny - mají větší kotvy a delší kotevní řetěz
   

 

 

 

 

Řecko je naprosto unikátní destinací. Jsou tu nesmírně milí a přátelští lidé. Jachtařům nabízí kromě bezpočtu krásných ostrovů různých tvarů a velikostí také křišťálově modré moře, písečné pláže, starověkou kulturu, gastronomii a dobré víno. V Řecku není jachtařská infrastruktura ani zdaleka tak rozvinutá, jako v Chorvatsku. Díky tomu málokde zaplatíte za stání, obvykle se platí pouze za elektřinu a vodu. Řecko je jachtařskou oblastí, kde budete stále mít co objevovat. Jednotlivé oblasti se od sebe zásadně liší. Jónské moře, Sarónský záliv a Sporady jsou zelené a jachting je zde nenáročný. Naopak Kyklady a Dodekanésy jsou suché a jachting je díky Meltemi náročný, určený především pro zkušené jachtaře.

Povětrnostní podmínky

Meltemi je turecký název pro letní severní až severovýchodní vítr, který pojmenovali již staří Řekové (Etesien). Vzniká v létě na pomezí dvou víceméně stacionárních tlakových útvarů, kterými jsou výběžek Azorské tlakové výše na západě a tlakové níže nad Středním východem. Vane od června do září, obvykle silou 5 – 7°Bft. V úžinách mezi ostrovy může zesilovat až o další 2°Bft. Tento suchý, katabatický vítr se většinou vyhýbá Jónskému moři, naplno se projeví v moři Egejském. Před Meltemi se neschováte ani na závětrné straně ostrova. Nejsilnější Meltemi je v létě na ostrovech Evia, Kea, Tinos, Folegandros, Andros, Kos, Serifos, Amorgos, Sifnos, Paros, Mykonos, Astipalea a Ikaria. Zvednou se krátké a vysoké vlny. Plavba k severu je obtížná a nepříjemná.

Jak se v takovém případě dostat na sever? Vyplouváte-li z Atén a míříte na jihovýchod, musíte k návratu použít zajížďku podél pobřeží. Meltemi je u pobřeží Peloponésu slabší a vane od severovýchodu. Plavba na sever je obvykle blízko u pobřeží možná a ani stav moře není tak špatný, jako v centrální části Egeje.

 V dubnu, květnu a červnu, stejně jako v září a říjnu, fouká v Egejském i Jónském moři stabilní a spolehlivý Mistral. V tomto období se nevyskytuje silné Meltemi. V období po skončení hlavní sezóny je navíc moře vyhřáté na příjemných 28 °C. Koupat se je možné v Řecku od května, kdy teplota moře dosahuje 21 °C.