spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Itálie - Lipari 22.3.2025

Cena: 530 €/osoba/týden

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Palermo - Lipari - Egady - Palermo (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě
Skipper 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc                   
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvení a stání
Strava (posádka zajišťuje stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

 

 

 

Stromboli
Sopka Stromboli je nejaktivnější sopkou v Evropě a její erupce je možné pozorovat několikrát za hodinu. Ostrov funguje jako přírodní maják, označující severovýchodní okraj Liparských ostrovů. Jeho název pochází z řečtiny a vystihuje jeho kuželovitý tvar. Sopečná aktivita se ale projevuje nikoli na nejvyšším bodě, ale v kráterech na severozápadním úbočí.
Výtok žhavé lávy 29. 12. 2002 a  uvolněná hornina způsobily vlnobití, které poškodilo vesnici Stromboli, která si i přes to uchovává svůj původní charakter - úzké uličky nepřístupné pro auta, bělostný ráz domků nenarušený moderní zástavbou. 
Pod vedením průvodců je také možno podniknout tříhodinový výstup k vrcholu. Nejlepší pohled pro pozorování sopečných erupcí se naskýtá z vrcholu Pizzo Sopra la Fossa. Nejvhodnější doba pro pozorování je po setmění, kdy lávová fontána, vyvrhovaná z kráteru, se valí k moři po svahu Sciara del Fuoco a září do noci jasně fialovo-oranžovou barvou. 

Vulkano
Vulcano je jeden z nejznámějších ostrovů Liparského souostroví, který leží nejblíže k sicilskému pobřeží. Původně to byly ostrovy dva, samotné Vulcano a nejmladší sopka Vulcanello. V 16. století je však spojil proud lávy. Na takto vzniklé nízké šíji jsou dnes sirné prameny a bahenní lázně. Pro turisty je zde největším lákadlem Velký kráter (Grand Cratere), nejmladší ze série sopek na ostrově Vulcano. Sopečná činnost na ostrově umožňuje nejen lázeň v sirném jezírku, ale také příjemné koupání v přírodní perličkové lázni na mořském dně. 

Salina
Salina je ostrov s dvěma vrcholy - Monte Fosso delle Felci a Monte dei Porri, kdy ten vyšší dosahuje nadmořské výšky 962 m. Výstup na vrchol trvá zhruba 3 hodiny. Z vrcholu hory za příznivých podmínek lze vidět všechny ostrůvky tvořící Liparské ostrovy. Nejatraktivnějším obydleným místem Liparských ostrovů je vesnička Pollara

 

 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Itálie - Lipari
 • Termín: 22.3.2025 - 29.3.2025
 • Cena: 530 €
 • Cena po slevě: 477 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat