spinner AAAYacht Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky Zpracováváme Vaši rezervaci

Itálie - Lipari - Malta 12.10.2024

Tato plavba je zaměřena na získání praxe v oblasti B, zdokonalení v terestrické navigaci a práci s nastavením plachet.
Po jejím skončení účastník plavby obdrží potvrzení praxe v oblasti B pod vedením velitele jachty, které je nutné pro průkaz B vydávaný MD ČR.

V průběhu plavby získáte nové a obohatíte si svoje stávající znalosti a zkušenosti, zejména v oblastech plánování plavby, terestrické navigace, meteorologie, správného nastavení plachet včetně spinnakru a plavby v obtížnějších podmínkách.
Jako posádka budete schopni již za několik dní vykonávat potřebné úkony pro dosažení stanoveného cíle, samozřejmě pod dohledem zkušeného kapitána.

Cena: 1000 €/osoba/2 týdny

 1. Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
 2. Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
 3. Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby,  za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
  Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.

Trasa: Salerno (Itálie) - Malta - Lipari – Salerno (délka trasy cca 1500 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na 2 týdny
Instruktor jachtingu 
Závěrečný úklid lodě 
Poplatky za kotvení v domovském přístavu                     
Vystavení protokolu o praktické zkoušce pro průkaz MD ČR nebo MDV SR  
Pojištění kauce 

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob 
Spotřebované pohonné hmoty  
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava (posádka zajišťuje a hradí dopravu i pro kapitána lodě)

 

 

Malta
Maltské souostroví, Malta, Gozo a Comino, je místem pohody, poznání a romantiky v srdci Středozemního moře, které turisty láká subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou.
Od Sicílie je vzdáleno pouhých 100 km a od severoafrické pevniny ho dělí zhruba 300 km. Pobřeží maltských ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže jsou hlavně v zátokách.
K hlavním magnetům ostrovů patří kvalitní potápění, které umožňují dlouhé skalnaté úseky pobřeží s křišťálově průzračnou vodou, s bohatou faunou a flórou a řada podmořských jeskyň. Na Maltě je nejkrásnější pláž Golden Bay, která je písčitá a na ostrově Gozo jsou výborné podmínky ke koupání na pláži tvořené červeným pískem - Ramla Bay.
Vallettta je hlavní město ostrovního státu Malta, které leží na východním pobřeží mezi zálivy Grand Harbour na jihu a Marsamxett Harbour.

Sicílie
Sicílie leží ve Středozemním moři jihozápadně od italské pevniny. Od Afriky ji dělí Tuniský průliv. Má rozlohu 25 426 km2 a dělí se na 9 provincií. Hlavním městem je Palermo. Tento ostrov, často nazýván "Ostrov slunce", má trojúhelníkový tvar a omývají jej tři moře - Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Je zde hornatá krajina, má oblázkové, kamenité, ale i písečné pláže. Na ostrově najdete normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely či nádhernou botanickou záhradu.

Sardinie
Sardinii, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem.
Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev místní flóry. Sardinie nabízí množství pláží, z nichž je nejznámější Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

Liparské ostrovy
Liparské ostrovy, hovorově i Eolské ostrovy, je skupina 7 ostrovů vulkanického původu v Tyrhénském moři severně od ostrova Sicílie. Hlavním ostrovem je Lipari, další velké ostrovy jsou Salina, Stromboli a Vulcano. Liparské ostrovy mají příjemné středomořské podnebí. Jejich pobřeží je členité, plné strmých útesů. Jsou tam místa vhodná pro potápění, ale jen málo pláží. Krajinný ráz určují především výrazné kužele jednotlivých sopek. Ty pokrývá bujná středomořská vegetace. Jsou zde však i místa zcela holé, kde na povrch vystupuje světlá pemza plná kousků černého obsidiánu.
Lipari je největší ostrov souostroví, na ostrově se nachází městečko stejného jména, kde trvale žije přibližně 11 000 obyvatel (během letní turistické sezóny se tento počet zdvojnásobuje). Lipari je celkem pokryt četnými vulkanickými fenomény: stratovulkány, krátery a lávovými dómy.

 

 

 

 
 • Název
 • Termín
 • Cena
 • Cena po slevě
 • Volná místa
 • Název: Itálie - Lipari - Malta
 • Termín: 12.10.2024 - 26.10.2024
 • Cena: 1000 €
 • Cena po slevě: 900 €
 • Volná místa: 8
 • Objednat